Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Postřehy z halového turnaje starších žáků v Horním Benešově
vydáno dne 08. 02. 2008 (4849x přečteno)

Vyznání trenéra Roberta Klecha k vítězství starších žáků Olympie na turnaji v Horním Benešově 2. 2. 2008 a zisku titulu "Přeborník okresu".

Celý turnaj byl fotbalovým svazem velmi dobře organizačně zajištěn. Od rozpisů zápasů, doplňování aktuálních výsledků, výkonu rozhodčích až po závěrečné hodnocení. Hrálo třináct mužstev, ve dvou skupinách. Pro potencionálního vítěze to byl tedy běh na dlouhou trať. Olympia Bruntál měla ve skupině pět soupeřů. Silnější i slabší celky. Silnější jsme museli respektovat, ale nebát se a bojovat. Slabší soupeře jsme nesměli podcenit. Na každého se muselo hrát s alespoň trošku odlišnou taktikou. Hráči Olympie to vzali za své a hráli velice ukázněně a disciplínovaně. Po třech vítězstvích za sebou už bylo jasné, že chceme minimálně do semifinále. Tuto cestu nám trochu zkomplikovala porážka, kterou nám uštědřil tým Slavoje Bruntál B nešťastným gólem z penalty na konci zápasu. Nestáhli jsme se do sebe-museli jsme jít dál. Výhra v následujícím zápase nám potvrdila a zajistila účast v semifinále. Nyní bylo potřeba zachovat chladnou hlavu, nezmatkovat a hrát naplno jak ofenzivní, tak defenzivní hru. Nemohli jsme si dovolit zaváhat, nebo dělat zbytečné chyby, neboť jsme hráli o postup do finále s "papírově" nejsilnějším celkem turnaje, vítězem posledních dvou ročníků-Slavojem Bruntál A. V zápase jsme se nestáhli pouze do svědomité obrany, ale také jsme důrazně útočili. Byl to velice vyrovnaný boj, plný emocí a proto i tvrdší. Nesměli jsme prohrát. Teď už jsme chtěli do finále. Ani na jedné straně, v čase hrací doby nepadl gól. Přišly tedy na řadu penalty. Mužstvo se semklo v kruhu a bylo vidět, jak je soudržné a jak moc si přeje vyhrát. Proměnili jsme všechny tři penalty, ale penalty proměnili (bohužel také všechny) i hráči Slavoje. Takže "rychlá smrt". My skórovali-Slavoj ne. Radost, hrdost, eufórie. Dokázali jsme to. Byli jsme ve finále, ale s jídlem roste chuť. Na hráčích bylo vidět, že pojedou nadoraz. Bylo to velice emotivní a motivující. Naším protivníkem v boji o zlato byl postupující celek z druhé semifinálové skupiny-Slavoj B. Už to, že jsme museli vrátit porážku SlavojiB ze základního kola, byl hnací motor a dostatečná motivace k sáhnutí na poslední fyzické rezervy. Vím s naprostou jistotou, co probíhalo ve všech hlavách našich hochů. Bylo vidět odhodlání, přání a snahu být první. Nyní, nic jiného, než-li zlato nepřipadá v úvahu. Opět se ukázalo, že svědomitost, disciplína, houževnatost a smysl pro čtení hry a smysl pro hru samou je tím, co je ve fotbale naprosto nezbytné. Finálový zápas jsme vyhráli a tak jsme vyhráli i celý turnaj. Jde vidět, že kluci fotbalově stále rostou a jsou cílevědomější. Úmyslně jsem o hráčích nepsal jmenovitě, jelikož všichni přispěli k dobrému duchu a výborným výkonům celého mužstva. Všichni si zaslouží mé poděkování. Také nesmím zapomenout na mého "kolegu" Zdenka Orsága, který s klukama udělal kus práce a má proto samozřejmě veliký podíl na výkonech a úspěších starších žáků Olympie Bruntál.
Pokud jsem i já přispěl s nějakou kapkou, tak jsem moc rád.

S pozdravem Klech Robert, trenér


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk | zdroj: Robert Klech ):: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace od 1.1.2024 na:
https://mfksbruntal.reenio.cz

Kontaktní osoba:
Ing. Marek Jelínek
tel.: 737 783 242
email: jelinek@mfksbruntal.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
5. ročník halového turnaje O pohár MÚ Hradec nad Moravicí
zobrazení: 1600
známka: 0

SPORTOVNÍ ODKAZYRegionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.cz

www.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.