Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
50.Večerní běh Bruntálem. Vítězství pro Kučeru a Vikartovskou
vydáno dne 11. 09. 2022 (1493x přečteno)

Lucie Vikartovská z SSK Vítkovice, která obhájila vítězství z loňského ročníku, a Lukáš Kučera z Eleven Run Team Jablonec nad Nisou, se stali vítězi hlavních kategorií letošního jubilejního 50.ročníku Večerního běhu Bruntálem.Ten tradičně uspořádala TJ Olympia Bruntál a RS České unie sportu v Bruntále v sobotu 10.září 2022. Tato akce je finančně podpořena Městem Bruntál a běh byl také součástí celorepublikové akce České unie sportu „Sportuj s námi“.
„Předpověď počasí byla velmi špatná, ale v den závodu se počasí umoudřilo a začalo pršet až v závěru závodu mužů a tak zaplněné bruntálské náměstí vidělo výborné výkony všech běžců, od benjamínků až dospělé“, zhodnotil průběh závodu předseda organizačního výboru, ředitel závodu, předseda TJ Olympia Bruntál a manažer České unie sportu v Bruntále Jan Urban, který se po 50 letech nepřerušené organizace závodu rozloučil s touto funkcí. Před vyhlašováním výsledků mu starosta města Petr Rys, místostarosta Martin Henč a senátor Ladislav Václavec poděkovali za dlouholetou organizaci a předali ocenění města.

Nejpočetnější byly tradičně kategorie přípravky a benjamínci chlapců a děvčat od 7 let. Pro nejlepší běžce v závodě mužů, žen a veteránů byly připraveny peněžní ceny a nejlepší tři běžci obdrželi poháry. V mládežnických kategoriích obdrželo poháry prvních šest závodníků a první tři závodníci medaile. Pro všechny účastníky bylo připraveno speciální upomínkové startovní číslo, ponožky k běhu a dárky od sponzorů.
„Jsem moc rád, že se letošní ročník opět vydařil a přilákal na start nejen mladé adepty královny sportu, ale i rekreační běžce. Opět přijela delegace sportovců z družebního italského města Castellarano, závodníci z Polska ale i Česká televize a televize Polar. Určitě to byla krásná atmosféra pro všechny diváky a poděkování patří všem, kteří se o tento krásný závod zasloužili, zhodnotil závod Urban. Po běhu proběhly na náměstí koncerty skupin Generace 75, Black Tiger a Maraton. Večer byl běh ukončen slavnostním večerem v restauraci Praděd, kde proběhlo poděkování a předání plaket a upomínek zasloužilým i současným organizátorům závodu, institucím města kteří se zajištěním závodu, a sponzorům, kteří závod podporují. Ty předávali s Janem Urbanem, místopředseda České unie sportu Praha Marek Hájek a bývalý dlouholetý generální sekretář Českého svazu atletiky František Fojt. Večera se zúčastnili a ocenění obdrželi také bývalí vítězové běhu mezi kterými nechyběli Zdeněk Mezulianík, Jarmila Urbanová, Lucie Křížová-Vikartovská a polka Irena Czuta-Pakosz z Polska. Výsledky závodu a fotografie z běhu najdete na www.olympiabruntal.cz     (ju)


Příloha: Výsledky 50.ročníku Mezinárodního Večerního běhu Bruntálem - 10.9.2022


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk )


50.Večerní běh Bruntálem - slavnostní večer v restauraci Praděd

50.Večerní běh Bruntálem byl ukončen slavnostním večerem v restauraci Praděd, kde proběhlo poděkování a předání plaket a upomínek zasloužilým i současným organizátorům závodu, institucím města kteří se zajištěním závodu, a sponzorům, kteří závod podporují.

50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem
50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem
50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem
50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem
50.Večerní běh Bruntálem pamětní plaketa 50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh Bruntálem
50.Večerní běh Bruntálem 50.Večerní běh BruntálemFOTOGALERIE: 10.09.2022 - 50.ročník Mezinárodního Večerního běhu Bruntálem

:: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace od 1.1.2024 na:
https://mfksbruntal.reenio.cz

Kontaktní osoba:
Ing. Marek Jelínek
tel.: 737 783 242
email: jelinek@mfksbruntal.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
20.12.2014 . 4. turnaj v rámci "International Grand Prix Seniors 2014" - 35
4. turnaj v rámci „INTERNATIONALS GRAND PRIX SENIORS 2014 (20.12.2014 - sportovní hala Bruntál)
zobrazení: 800
známka: 0

SPORTOVNÍ ODKAZYRegionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.cz

www.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.