Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Večerní běh se nadmíru vydařil
vydáno dne 19. 06. 2016 (4006x přečteno)

Bruntál – Nadmíru vydařený byl letošní v pořadí již 44. ročník mezinárodního „Večerního běhu Bruntálem“, který proběhl za obrovského zájmu závodníků i příznivců v pátek 17. června na náměstí Míru v Bruntále. Tradiční bruntálský běžecký závod se uskutečnil v rámci oslav Dnů města Bruntálu v rámci akce ČUS "Sportuj s námi" jako každoročně pod patronací Moravskoslezského kraje a provázela je výtečná atmosféra, zcela zaplněné bruntálské náměstí a obrovský zájem veřejností.

Na bruntálském náměstí Míru se od 17.00 hodin postupně představili závodníci všech věkových kategorií od těch nejmladších ročníků 2009 a mladších až po závodníky třídy Elita. Vítězem mezi benjamínky chlapci se stal Michal Sedlář z Juventusu Bruntál. Mezi dívkami vyhrála Anna Balážová z Ostravy. Kategorií nejmladších chlapců vyhrál Robin Slavík z Olympie Bruntál. Mezi nejmladšími dívkami byla nejlepší Nela Štefková z Kopřivnice. Závody mládeže přinášely skvělou podívanou a srdnaté výkony atletických nadějí. Kategorií nejmladších žáků ovládl Danyel Panyla z Juventusu Bruntál. Závod nejmladších žákyň vyhrála Tereza Matýsková ze Sokolu Opava. Závod mladších žáků byl doménou Michala Nováka z Olympie Bruntál. Také mezi mladšími žákyněmi byla nejlepší běžkyně Olympie Bruntál Sára Navrátilová. Helena Horáková z TJ Krnov byla nejlepší v závodě starších žákyň a Nikola Mikulka z Olympie Bruntál zvítězil v závodě starších žáků. Po mládežnických kategoriích přišly na řadu seniorští běžci. V závodě nad 60 let uspěl Miroslav Krupička z Ústí nad Orlicí. Kategorií nad 40 let vyhrál vrbenský Tomáš Zahrádka a mezi muži nad 50 let byl nejlepší Jaroslav Ženčák mze Šumperka. Natěšení sledovali závody Elita muži a ženy, kde zářili běžci Kenyi a Maroka. V ženském závodě Elita vyrazila hned od startu Biwott Gladys Jepkuru, která nakonec zvítězila s náskokem 44 vteřin před druhou Adélou Esentierovu z Ostravy. Na výborné třetí příčce skončila odchovankyně bruntálské atletiky Lucie Křížová – Vikartovská. Nejvíce lákal závod mužů Elita, kde se představila hned trojice afrických běžců. Ti hned od zahájení závodů předváděli divákům skvělou atletickou podívanou. Nejvíce sil měl nakonec suverénní Kenyan Abel Kibet, který zvítězil s náskokem 53 vteřin před svým krajanem Henry Kemboiem. Třetí skončil Marokánec Saji Abdelkabir. Čtvrtá a pátá příčka patřila brněnským Lukáši a Martinu Kučerovi. Stanislav Šujan z Juventusu Bruntál obsadil 7. příčku a Jakub Jiroušek z Rýmařova desátou.
„Myslím, že letošní závody byly jedny z nejvydařenějších za celou dobu konání. Byl zaznamenán rekordně velký zájem nejen dospělých, ale hlavně z řad mládeže, což nás velmi těší a dokazuje, že trend sportování a běhání stoupá. Dokonce nám došly i startovní čísla a museli jsme to řešit náhradním způsobem. Podíl na tom měly nejen bruntálské školy, ale i školy celého širokého regionu a i kolektivy mladých fotbalistů a běžci celého okresu a kraje. Punc závodům dospělých dodali samozřejmě hlavně běžci Keni a Maroka, ale i naší atleti. Moc nás potěšila skvělá atmosféra a divácký zájem. Chtěl bych toto cestou poděkovat všem organizátorům, kteří mají velký podíl na vydařených závodech, rozhodčím, divákům a také všem aktivním účastníkům závodů“, řekl po skončení vydařeného mezinárodního „Večerního běhu Bruntálem“ jeho zakladatel a duše spokojený závodů Jan Urban. (st)
 


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk )


FOTOGALERIE: 17.06.2016 - 44. ročník Mezinárodního večerního běhu Bruntálem

:: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace
od 1.1.2023 na www.mfks.reservanto.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
18.01.2014 - halový turnaj mužů - 51
Foto: František Kučera
zobrazení: 988
známka: 0

SPORTOVNÍ ODKAZY


www.fcsobruntal.cz


Regionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.czwww.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.