Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Olympia Bruntál slaví čtvrt století existence
vydáno dne 23. 05. 2013 (3791x přečteno)

Bruntálský sportovní klub Olympia to není jen fotbal, patří pod něj také atletika, sport pro všechny, minikáry nebo tenis a bowling
Olympia vznikla 2. prosince 1988 a má 804 členů, kteří se sdružují v oddílech atletiky, kopané, bowlingu, rekreačního sportu, minikár a oddílu České asociace sportu pro všechny.
TJ Olympia má bohatou sportovní tradici. Z Olympie pocházejí reprezentanti České republiky v atletice Jarmila Urbanová, Zdeněk Mezulianík, Barbora Fišarová, Hana Hornišerová, Šárka Procházková, Lucie Křížová, Kamila Němcová, Petr Jakob či Jakub Šesták.

Prioritou oddílu je péče o mládež. Fotbalový oddíl vznikl počátkem devadesátých let. Mužstvo zpočátku hrálo mimo soutěž čtvrtou třídu a postupně šlo nahoru. V další fázi převzali fotbalisté Olympie Bruntál I. B třídu po tehdejším Slavoji Kovkor Bruntál a kromě několika sezón v okresním přeboru v ní působí dodnes.
Starší a mladší žáci fotbalového oddílu Olympie hrají krajskou soutěž kopané a jsou příslibem oddílu. Přípravka oddílu kopané získala v minulé sezóně titul přeborníka okresu a i letos si vede velmi dobře. Družstvo mužů hraje I. B třídu a pokouší se o postup. Tým dorostu hraje krajskou soutěž a také je v první polovině tabulky.
Úspěšné jsou ženy Olympie, které vybojovali v roce 2012 postup do II. ligy. Radost dělají Olympii mladí běžci atletického oddílu TJ Olympie Bruntál, kteří patří k republikové špičce. Olympia Bruntál je pořadatelem každoročního evropsky uznávaného běžeckého závodu „Mezinárodní večerní běh Bruntálem“, který má za sebou již XL. ročníků a startují na něm každoročně přední světoví běžci a Česká elita.
TJ Olympia Bruntál pořádala již osm mistrovství ČSSR a ČR v přespolním běhu a krajské přebory.
V prosinci pořádá Olympia tradiční „Mezinárodní halový fotbalový turnaj žáku“, na kterém startují každoročně přední evropské a České prvoligové kluby. Tento má za sebou již XVIII. ročníků.
Další velkou fotbalovou akcí je prosincový halový turnaj senioru, který je zaražen do evropské série GP seniors a startují na něm celky z Maďarska, Německa a Slovenska.
V roce 2003 si oddíl vybudoval nové fotbalové hřiště a sociální zařízení, jehož druhá etapa včetně restaurace byla dokončena v roce 2007. V červenci 2008 vybudoval oddíl kopané fotbalové hřiště s umělou trávou a umělým osvětlením. V roce 2012 v tomto areálu vybudoval kabiny a sociální zařízení. Vše v hodnotě osmnáct miliónu korun.
TJ Olympia Bruntál udržuje partnerské výměnné vztahy s družebními kluby Podistica Castellarano v Itálii, ASV Salzburg v Rakousku, maďarský SC Esztergom, JCP Štúrovo, Cico Dunajská Streda a Loko Trnava na Slovensku a SG Plungé v Litvě.

Dlouholetým předsedou TJ je zakladatel Jan Urban.


Celý článek si můžete přečíst v tištěné podobě zde.


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk ):: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace od 1.1.2024 na:
https://mfksbruntal.reenio.cz

Kontaktní osoba:
Ing. Marek Jelínek
tel.: 737 783 242
email: jelinek@mfksbruntal.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
41. ročník VBB / Běh naděje 2013. - 84

zobrazení: 1217
známka: 0

SPORTOVNÍ ODKAZYRegionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.cz

www.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.