Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Na Večerním běhu kralovali Keňané
vydáno dne 21. 06. 2012 (5115x přečteno)

XL. ročník VBBOzdobou čtyřicátého ročníku Mezinárodního večerního běhu Bruntálem byli keňští běžci a běžkyně.
Čtyřicátý ročník večerního běhu se nadmíru vydařil Krásné počasí, skvělá atmosféra, diváky zaplněné bruntálské náměstí, kvalitní účast běžců a výborná úroveň závodů provázely již čtyřicátý ročník Mezinárodního večerního běhu Bruntálem, který pořádala Olympia Bruntál a město Bruntál minulý pátek 15. června v rámci oslav Dnů města na náměstí Míru v Bruntále. Diváci a především příznivci atletiky mohli v pátečním podvečeru sledovat na bruntálském náměstí celkem třináct závodů od nejmladší kategorie benjamínků až po elitní závody mužů a žen.

Pořadatelům z Olympie se podařilo přilákat do Bruntálu výbornou konkurenci závodníků nejen tuzemských, ale i mezinárodních, kterým dominovali především keňští běžci a běžkyně. „Jsme rádi, že se nám podařilo do Bruntálu dostat kvalitní běžce z Keni a diváci mohli na vlastní oči vidět kromě naších předních běžců v akci i špičkové atlety ze zahraničí. Závody určitě výrazně stouply na kvalitě. Z manažerem keňských běžců udržujeme již dlouhé roky styky a páteční termín jim vyhovoval. V sobotu již startovaly na závodech Rakousku,“ říká k vydařeným závodům jejich ředitel, Jan Urban. Na bruntálském náměstí postupně vyběhly na trať běžci od nejmladší kategorie a diváci mohli sledovat nadšené výkony všech účastníků. „Trochu mne mrzí malý zájem škol nejen z Bruntálu, ale i okolního regionu. Letos jsme pro mládežnické kategorie připravili hodně cen. Myslím, že je to škoda,“ dodává šéf Mezinárodního večerního běhu, Jan Urban. Vrcholem a lahůdkou čtyřicátého ročníku bruntálského večerního běhu byl elitní závod mužů a žen, kde jednoznačně dominovali keňští závodníci a závodnice. Sekundovat se jim snažili i naší přední běžci, ale Keňané ukázali zaplněnému náměstí, proč vládnou ve vytrvalostních disciplínách a jejich jasná vítězství to jen prokázala. „Věřím, že letošní Mezinárodní večerní běh můžeme hodnotit kladně. Na závody přišla spousta diváků a účast naších předních, zahraničních a hlavně keňských běžců je ještě zhodnotila. Pátečním termínem jsme chtěli oslavy města rozšířit a myslím, že tento termín je výhodný. V příštích ročnících budeme uvažovat o posunutí závodů do pozdějších hodin.

Děkujeme všem, kteří pomohli s organizací,“ řekl k velmi vydařenému jubilejnímu Mezinárodnímu večernímu běhu Bruntálem, Jan Urban.

Výsledky:

Benjamínci chlapci: 1. Pelikán Jakub (Fortex Moravský Beroun), 2. Černý Josef (2. ZŠ Bruntál), 3. Popík Radek (Mezina).

Benjamínci dívky: 1. Czesch Eliška (Olympia Bruntál), 2. Jedličková Anna (2. ZŠ Bruntál), 3. Navrátilová Sára (Olympia Bruntál).

Nejmladší žáci: 1. Schubert Miroslav (Olympia Bruntál), 2. Strnad Martin (Olympia Bruntál), 3. Slavík Mikuláš (1. ZŠ Bruntál). Nejmladší žákyně: 1. Ovšáková Jana (Olympia Bruntál), 2. Harkabusová Denisa (Olympia Bruntál), 3. Kavanová Tereza (Moravský Beroun).

Mladší žáci: 1. Hruška Tomáš (Olympia Bruntál), 2. Zátopek David (Olympia Bruntál), 3. Lipinski Pavel (Polsko).

Mladší žačky: 1. Šestáková Barbora (Olympia Bruntál), 2. Holzeplová Klára (Atletika Poruba), 3. Birtusová Kristýna (Olympia Bruntál).

Starší žáci: 1. Zátopek Filip (Olympia Bruntál), 2. Pakosz Petr (Polsko), 3. Němec Jan (Olympia Bruntál).

Starší žačky: 1. Novotná Markéta (AK Šternberk), 2. Paňkowska Ola (Polsko), 3. Skalická Lucie (AK Šternberk).

Kategorie muži nad 40 let: 1. Šesták Radim (Olympia Bruntál), 2. Baláž Roman (Extreme Team Ostrava), 3. Kokeš Vlastimil (Triatlon DUKO Rýmařov).

Kategorie muži nad 50 let: 1. Ženčák Jaroslav (TJ Šumperk), 2. Krupička Miroslav (Ústí nad Orlicí), 3. Kruliš Jiří (MK Seitl Ostrava).

Kategorie muži nad 60 let: 1. Bašista Vincent (Dubnica nad Váhom), 2. Gervasi Dario (Itálie), 3. Smola Josef (MK Seitl Ostrava).

Kategorie muži ELITA 10 000 metrů: 1. Ndiwa Allan Masai (Kenya), 2. Bowen Moses (Kenya), 3. Miko Aleš (SSK Vítkovice), 4. Hübl Radek (Vencl tým Ústí n. Orlicí), 5. Pelíšek David (Scott - Mader Sport), 6. Ambros Jakub (MK Kopřivnice), 7. Kovář Roman (Fortex - Ski Mor. Beroun), 8. Vymazal Petr (SK Salix Grymov), 9. Škrobák Jiří (Knihovna Univerzity Palackého), 10. Raida Pavel (Baláž Extreme Team Ostrava), 11. Svoboda Michal (AK Kroměříž), 12. Paňkowski Lukasz (Polsko), 13. Žídek Roman (Prajzský BK Kravaře).

Kategorie ženy ELITA 5 000 metrů: 1. Chemaimak Susy Chebet (Kenya), 2. Cheboi Gladys Jerotich (Kenya), 3. Esentierová Adéla(Baláž Extreme Team Ostrava), 4. Křížová Lucie (Hvězda Pardubice), 5. Pakosz Irena (Polsko), 6. Popíková Ivana (Mezina), 7. Pokorová Jaroslava (SC Marathon Plzeň), 8. Šebrlová Eva (Dukla Praha).


Výsledková tabulka ke stažení.


XL. ročník VBB

XL. ročník VBB

XL. ročník VBB

XL. ročník VBB


 


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk ):: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Národní sportovní agentura

 


 

 


 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi  |  Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)Rezervace
od 1.1.2023 na www.mfks.reservanto.cz

Aktuality
13.09.2017:
Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
Náhodná fotografie
Vánoční turnaj stolních tenistů - 11
15.12.2018
zobrazení: 568
známka: 0

SPORTOVNÍ ODKAZY


www.fcsobruntal.cz


Regionální sdružení
ČUS Bruntál

www.cusbruntal.czwww.sportbruntal.czwww.fotbaloveturnajezen.
webnode.cz

www.hotelslezan.czwww.northman.cz©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.