Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Vánoce na bruntálském náměstí s rozpaky i obdivem
vydáno dne 29. 12. 2008 (3778x přečteno)

Bruntálské Vánoce s rozpaky (2008)Bruntálské Vánoce s rozpaky (2008)Bruntálské Vánoce s rozpaky (2008)Přetěžkého úkoly se ujali v závěru letošního roku sportovci TJ Olympia Bruntál a odboru školství, kultury a sportu města.
V nultém ročníku zajímavého projektu chtěli přiblížit Vánoce na bruntálském náměstí veřejnosti a zavést tradici setkávání občanů v době vánoční atmosféry právě v centru města u vánočního stromu. Jak se toto podařilo jsme se zeptali předsedy TJ Olympia Bruntál Jana Urbana.

„Přiznám se, že mám z toho smíšené pocity. Na jedné straně se objevil obdiv nad tím, že někdo s takovou myšlenkou přišel, na druhé straně kritika lidí. Co jste to naslibovali, kde máte ty stánky, a podobně. Všechny nás to moc zamrzelo, protože u této kritiky se nikdo neptal na příčiny.“

Tak co se podařilo a co ne ?
Co se týká kultury, bylo to sice trošku chudší, myšleno každý víkend jen dvě až tři vystoupení, ale Ti kteří vystoupili, sklidili velký obdiv. V tom chladu totiž nebylo co závidět.
Z důvodu nemoci nám vypadlo jedno vystoupení a jedenkrát nám vypadlo ozvučení.
Navíc ale byly mažoretky a tak myslím, že na první pokus jsme to zvládli.


Bruntálské Vánoce s rozpaky (2008) Bruntálské Vánoce s rozpaky (2008) Problematika byla ale se stánkaři, ne ?
Vánoční stromky se prodávaly u supermarketů a tak na náměstí nikdo nechtěl. Totéž platilo o rybách. Měli jsme nasmlouváno osm stánkařů s vybraným vánočním zbožím. Jakmile se ale dozvěděli že budou na volném prostranství a ne v domečku, na poslední chvíli se omluvili či vůbec nepřijeli. Stánkaři zůstali nakonec dva a tak svůj úkol splnila se stánkem jen Olympia. Svařené víno, grog i punč, perníčky a vánoční cukroví byly po celou dobu vždy k dispozici, a tak alespoň toto se setkalo s velkým ohlasem, a naše děvčata z odboru ČASPV zaslouží obdiv a poděkování.

Bruntálské Vánoce s rozpaky (2008)Na Štědrý den ve vydávala zdarma vánoční polévka a cukroví ?
Ano, toto se podařilo na sto procent.Jídelna Františka Fojtů nám připravila 20 litrů skvělé hrachovky a děvčata z ČASPV výborné cukroví. Na náměstí se objevilo v odpoledních hodinách víc jak stovka lidí a měli jsme z toho příjemný pocit. Někteří občané dostali polévku i cukroví ještě sebou a myslím, že jsme jim připravili trošku důstojnější Štědrý večer než by sami měli. Trošku mne ale mrzí, že se na výdeji polévky neobjevil nikdo z představitelů města.

Alena a Vladimír Jedličkovi a Anička HaderkováJak tedy celou akci vlastně hodnotíte ?
Když jsme s Vlaďou Jedličkou s touto myšlenkou přišli, měli jsme lepší představy. Ale Bruntál je Bruntál. Lidé tu moc tradice moc nedrží a řeknu Vám, že i tu polévku se někteří procházející báli ochutnat. Stydlivost, trapnost, neznalost? Nevím. Snad to byla první vlaštovka a za rok bude na náměstí víc stánků, kultury a lidí. Pořadatelé se z mnoha věcí poučí. Vím už dnes, že v rozpočtu města na rok 2009 jsou dřevěné stánky a to bude úplně o něčem jiném. Lidé to dokáží. Vždyť na rozsvícení stromku bylo plné náměstí a na Běhu o kapra v neděli, se sešla víc jak stovka lidí. Víte, kritizovat je snadnější než konat. Já mám z této akce dobrý pocit, ať si každý říká co chce. Stálo to moc času a toho je obzvlášť v době Vánoc málo. Olympia měla v prosinci otevírání umělé trávy. Mezinárodní turnaj žáků v kopané, mezinárodní turnaj mužů v kopané, Běh o vánočního kapra a přesto do toho šla. Přesto to moc lidi neocení. A myslím si proto že, dík zaslouží odbor kultury města, účinkující i moji sportovci z TJ Olympia Bruntál,že přišli s něčím, co našemu městu mnoho let chybělo.


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk ):: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi | Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


 

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Rozpis rezervace hřiště umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)


(r. 2020)
Stolní tenis

 • TJ Olympia Bruntál A
 • TJ Olympia Bruntál B
 • TJ Olympia Bruntál C

 • (zdroj: http://stis.ping-pong.cz)
  Aktuality
  13.09.2017:
  Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
  Náhodná fotografie
  4.turnaj v rámci IFGPS 2013 - 14.12.2013 - 37

  zobrazení: 607
  známka: 0

  SPORTOVNÍ ODKAZY


  www.fcsobruntal.cz


  Regionální sdružení
  ČUS Bruntál

  www.cusbruntal.cz  www.sportbruntal.cz  www.fotbaloveturnajezen.
  webnode.cz  ©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
  Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

  Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.