Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Šest medailí našich atletů z přeboru Moravskoslezského kraje
vydáno dne 20. 01. 2016 (1208x přečteno)

Ve dnech 16.-17.1.2015 se  v nově postavené atletické hale konal  přebor  Moravskoslezského kraje.
Nejprve se na ovál atletické haly postavili naši starší a zkušenější závodníci Barča Šestáková a Filip Zátopek.  Barča byla po čtvrtečním přeboru sportovních gymnázií, kde běžela závod na 3000m v novém halovém osobním rekordu 10:46,72 min., přihlášena na závod 800m, osmistovka není úplně její disciplínou a doběhla si časem 2:27,01 min. pro pěkné druhé místo v kategorii dorostenek.
Filda Zátopek se po nemoci do bojů o medaile postavil na start závodu na 1500m a skvělým finišem si  v kategorii juniorů vybojoval krásné 3.místo spolu s halovým osobním rekordem.

Druhý den byly na řadě žákovské kategorie, kde bylo ve všech disciplínách obrovské zastoupení (ve sprinterských disciplínách více než 70 běžců).  Z našeho oddílu se přeboru zúčastnilo 8 atletů a atletek. Nejdříve se na start závodu na 60m v kategorii mladších žákyň postavily tři naše závodnice, celkem se běželo 13 rozběhů, do finále postupovalo 8 nejrychlejších sprinterek ze všech rozběhů.  V prvním rozběhu běžela Sára Navrátilová a v novém osobním rekordu 8,83 s si doběhla pro krásné druhé místo. V pátém rozběhu běžela Eliška Czeschová a také v novém osobním rekordu 8,58 svůj rozběh vyhrála. Poslední ze tří závodnic byl nováček Monika Sokolová a ve svém rozběhu doběhla pátá časem 9,74 s. Eliška Czeschová spolu se Sárou Navrátilovou si svými skvělými výkony v rozbězích vybojovaly účast ve finálovém závodě, jejich zásluhou  měl náš oddíl ve finále dvojí zastoupení. Po asi hodinové přestávce se postavily obě děvčata na start finálového závodu na 60m, kde obě podaly výborné výsledky. Eliška ve finále zvítězila, vylepšila svůj osobní rekord na 8,51 s a Sára, která je v této kategorii ročníkově mladší doběhla na velmi pěkném 7.místě a ze svého osobního rekordu ještě setinu sekundu stáhla na 8,82 s.
Po dvaceti minutách po finálovém běhu na 60m se konal závod na 800m, kde se postupně ve třech rozbězích na start postavila opět Sára Navrátilová, dále Kristýna Potácelová a Barča Nedopílková. Bojovnice Sára, přestože uplynulo pouhých dvacet minut  od finále na 60m, běžela  skvěle i v běhu na 800m, kde vylepšila svůj osobní rekord o více jak 6 s a časem 2:44,20 min. skončila kousek od medailových pozic na velmi pěkném 5.místě. Kristýnka s Barčou ve svých premiérových závodech na 800m skončily na 21.místě Kristýna v čase 3:03,83 min. a Barča na 22.místě v čase 3:06,92 min.    Následně se na start na 800 m vydali hoši. Nejprve to byli mladší žáci Michal Novák a Petr Volčík, oba hoši jsou v této kategorii prvním rokem.
Michal Novák byl nasazen do prvního rozběhu a konkurenci  starších soupeřů zvládl na jedničku, vylepšil svůj osobní rekord  o téměř 20 vteřin a časem 2:38,68 min. doběhl  na pěkném 7.místě. U Petra  Volčíka se jednalo o premiéru na dráze a časem 2:58,99 min. skončil na 14.místě.
Jako poslední se na trať osmistovky vydali starší žáci a spolu s nimi i nováček Nikola Mikulka, u kterého se rovněž jednalo o premiéru na dráze, stejně jako mladší žáci je i on v kategorii starších žáků prvním rokem a jeho výkon byl obdivuhodný. Běžel v prvním rozběhu, kde spolu s ním běželi  všichni hoši o rok starší a zkušenější,  konkurence nezalekl a hned od startu se držel v popředí. Svým skvělým výkonem a výborným časem 2:13,71 min. si doběhl pro stříbrnou medaili a troufám si říct, že i pro účast na MČR.
Poslední disciplínou s účastí našich běžců bylo 150m mladších žákyň. Obsazení bylo stejné jako na 60m a opět holky ze sebe vydaly vše s výbornými výsledky a opět osobními rekordy. Eliška Czeschová si na této trati doběhla pro v pořadí již třetí zlatou medaili v osobním rekordu 20,79 s, Sára Navrátilová se opětovně svým osobním rekordem 21,74 s dostala mezi osm nejrychlejších běžkyň celkového pořadí a nováček Monika Sokolová zaběhla čas 24,28 s a ve svém rozběhu skončila třetí.
Atleti TJ Olympia Bruntál vybojovali na přeboru Moravskoslezského kraje tedy celkem šest medailových umístění, vylepšili si své osobní rekordy a jejich výsledky nelze zhodnotit jinak než, že skvěle reprezentovali svůj oddíl i město Bruntál.

( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk )