Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Naši atleti začali sezonu na výbornou
vydáno dne 04. 02. 2015 (1578x přečteno)

Barbora ŠestákováVeřejné závody Praha – 16.1.2015
Prvním halovým závodem byly veřejné závody v Praze, kde se naši dva atleti zúčastnili závodu dospělých na 1000m. Oba si na této trati vytvořili své osobní rekordy, Barča Šestáková tuto trať zdolala časem 3.07,12 min. a Filip Zátopek časem 2:45,56 min.

Olympijské náděje a Elán mítink – Bratislava 31.1 a 1.2.2015
O tomto víkendu se tříčlenná skupina atletů vydala na dva mezinárodní halové závody do Bratislavy. V sobotu 31.1. se konal mezinárodní mítink dorostenců a juniorů s názvem Olympijské náděje a naši svěřenci bojovali ve velmi kvalitní konkurenci víc než dobře.

Barča Šestáková zvítězila absolutně na trati 800m a vylepšila si svůj osobní rekord na 2:25,30 min., Filip Zátopek skončil na stejné trati sedmý v čase 2.07,12 min. a rovněž si vylepšil svůj osobní rekord.
Nejmladší ze tří zúčastněných David Zátopek jel na tento závod na zkušenou, jelikož je ještě starší žák. Na trati 600m skončil ve svém rozběhu na pátém místě také v osobním rekordu v čase 1:50,38 min.
V neděli 1.února se v bratislavské hale zúčastnili mezinárodního Elán mítinku již jen dva naši běžci, jelikož se jedná o závod mužů a žen a na tento závod se vybírá omezený počet závodníků podle dosaženého času., Jedná se co do kvality závodníků o velmi známý halový závod, účastnili se ho atleti z celé Evropy, ale také USA, Jihoafrické republiky a Brazílie. Oba naši závodníci běželi trať dlouhou 1500m. Barbora Šestáková skončila mezi ženami ve svém rozběhu na 2.místě, celkově na pěkném 10.místě v halovém osobním rekordu 4:57,73 min. a Filip Zátopek skončil ve svém rozběhu na šestém místě, celkové mezi muži šestnáctý, také v halovém osobním rekordu 4:22,36 min. Oba naši běžci se v konkurenci dospělých neztratili, přestože Filip je prvním rokem junior a Barbora teprve prvním rokem dorostenka.

( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk )