Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
"Jedeme v tom společně"
vydáno dne 15. 03. 2016 (1456x přečteno)

"Jedeme v tom společně"

je název nového projektu v domovech seniorů. Projekt je zaměřen na podporu zdravého životního stylu, zlepšení fyzického stavu a na podporu  společenských vazeb mezi seniory a to v celé České republice. Organizátoři tohoto projektu v Domově Pohoda v Bruntále nás oslovili a přizvali některé členy z Aktivních seniorů Bruntál, abychom je podpořili.

Miroslav Hadámek neodolal této výzvě a už šlape, a to mu bude letos sedmdesát šest let. A aby v tom nejel sám, přišli jsme ho v pátek podpořit a šlapali jsme s ním. Mirek ve svém oranžovém propagačním tričku, my v zelenožlutém tričku, které jsme si přivezli z Olympijských her ve Zvolenu. Seniory v Domově Pohoda přišli podpořit také místostarosta pan Jedlička a za Českou unii sportu pan Jan Urban. Byla fajn nálada a dobrá atmosféra, o přestávce se hrály šachy a diskutovalo se o nesmrtelnosti chrousta, čili o všem možném. V zápalu šlapání jsme (někteří!) zavařili šlapadla a museli jsme nuceně ve své snaze ustat, abychom si odpočinuli a šlapadla, aby mohla vychladnout. Prý je mají půjčené a musí je v pořádku vrátit.

 

Teď na objasněnou:

organizátoři nazvali tento projekt "Jedeme v tom společně", aby motivovali seniory v domovech důchodců k pohybu. V tomto projektu jde o jízdu na šlapadlech, či rotopedu místo kola. Účastníci vyjeli po pomyslné vytyčené trase a jedou až do Prahy. Paní Lenka jim tuto trasu vyznačila na mapě, každému přidělila vlaječku v určité barvě a po vystřídání jim sčítá najeté kilometry. Ve všech domovech měli společný start a za stejný čas se jim sečtou kilometry, aby bylo zřejmé, kdo tuto trasu ujede jako první. V cíli na ně čekají hodnotné ceny. Trasa je dlouhá 393 km, projekt byl odstartován 1.3. 2016 v 10 hodin a potrvá až do konce dubna.  

Tímto projektem chtějí organizátoři motivovat seniory v domovech po celé republice. Chtějí jim dopřát vlastní prožitek z úspěchu, radost z pohybu a v důsledku toho posílit sebedůvěru a sebeúctu. Projekt má posloužit také k prohloubení soudržnosti mezi uživateli. Kdo ví, jestli se již brzy nestaneme takovými uživateli také. Jejich vůle zvítězit se nám líbila a proto jsme je přišli povzbudit a podpořit. Dobře víme, že když nám společně o něco jde, tak nás to dává dohromady. Proto jsme v tom jeli v pátek všichni společně.

Do budoucna všem v Domově Pohoda držíme palce, aby zvítězili nejen ve šlapání, ale i v životě. Ty palce si držíme navzájem.

 

Věříme, že až jim 28. dubna přijdeme předvést tance, které pilně nacvičujeme, že nás podpoří také a přijdou se podívat.

 

Bc. Růžena Urbanová


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban / autor: Bc. Růžena Urbanová | tisk )


FOTOGALERIE: 01.03.2016 - Jedeme v tom společně

:: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi | Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


 

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Rozpis rezervace hřiště umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)


(r. 2020)
Stolní tenis

 • TJ Olympia Bruntál A
 • TJ Olympia Bruntál B
 • TJ Olympia Bruntál C

 • (zdroj: http://stis.ping-pong.cz)
  Aktuality
  13.09.2017:
  Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
  Náhodná fotografie
  TJ Olympia Bruntál - TJ Slovan Ostrava (ženy) - 42

  zobrazení: 961
  známka: 0

  SPORTOVNÍ ODKAZY


  www.fcsobruntal.cz


  Regionální sdružení
  ČUS Bruntál

  www.cusbruntal.cz  www.sportbruntal.cz  www.fotbaloveturnajezen.
  webnode.cz  ©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
  Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

  Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.