Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Pro naše atlety pět medailí a osm osobích rekordů z mistrovství Moravy a Slezska
vydáno dne 04. 03. 2016 (1199x přečteno)

Začátkem února proběhlo v nové atletické hala v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska v atletice na kterém startovala i výprava našich mladých atletů TJ Olympia Bruntál.
Konkurence byla veliká, vždyť se tohoto závodu účastní ti nejlepší atleti a atletky ze všech čtyř moravských krajů.

První den se do Ostravy vypravila skupinka mladších a starších žáků. Nejprve se na start postavily naše sprinterky Eliška Czeschová a Sára Navrátilová v běhu na 60 m mladších žákyň a obě jako již tradičně předvedly výborné výkony. Eliška svůj rozběh vyhrála časem 8,58 s a Sára ve svém rozběhu skončila druhá v osobním rekordu 8,76 s a obě si vybojovaly postup do finále, což je skvělý výkon.    Za hodinku a půl se předvedly obě děvčata ve finálovém běhu, Eliška vybojovala bronzovou medaili časem 8,54 s a Sára doběhla na krásném osmém místě v čase 8,90 s. Další závod s naší účastí se konal hned za dvacet minut po finálovém běhu na 60m a byl to závod mladších žákyň na 800m. Do prvního  rozběhu  byla nasazena Sára Navrátilová, která si nestačila po předchozím závodě ani pořádně odpočinout, ale i tak předvedla skvělý výkon 2:45,24 min, ve svém rozběhu skončila šestá a celkově vybojovala pěkné 10.místo. V dalším rozběhu jsme měli další zastoupení v podobě Kristýny Potácelové, která své závodní zkušenosti teprve sbírá a doběhla si ve svém rozběhu pro sedmé místo časem 3:09,32 min., celkově to stačilo na 23 místo. V kategorii mladších žáků na stejné trati doběhl na také sedmém místě v novém osobním rekordu 2:56,74 min. další nováček Petr Volčík.
Dalším finálovým závodem s naší účastí byly běhy na 1500m. Nejprve to byl závod mladších žáků, kde si skvěle vedl Michal Novák, který se celý závod držel v první pětce a výborným finišem si vybojoval stříbrnou medaili a také nový osobní rekord 5:21,28 min. Krátce po něm nastoupili starší žáci a spolu s nimi i Nikola Mikulka, který si také vedl velmi dobře a skončil celkově na hezkém pátém místě v dalším osobním rekordu 4:42,47 min. V závodě na 300m mladších žákyň jsme tak trochu očekávali další medaili, protože jsme měli na startu opětovně Elišku Czeschovou, svůj rozběh suverénně vyhrála ve vynikajícím čase a také novém osobním rekordu 43,84 s, ani v dalších bězích na ni nikdo nestačil a byl to pro Elišku titul mistryně Moravy a Slezska.
Posledním závodem jednotlivců byla opět sprinterská disciplína – běh na 150 m. Na startu stopadesátky jsme  měly  opětovně Sáru Navrátilovou a Elišku Czeschovou a obě běžely výborně. Sára doběhla v čase 21,99 s pro pěkné celkové desáté místo a Eliška si v dalším osobním rekordu 20,66 s doběhla pro stříbrnou medaili (na tomto mistrovství již třetí).
Nakonec se běžely štafety a poprvé v historii jsme tam měli také své zastoupení a to v závodu mladších žákyň na 4x200m. Do štafety nastoupily Sára Navrátilová, Kristýna Potácelová, Barča Nedopilková a Eliška Czeschová a holky svou premiéru zvládly na jedničku, když jim o 0,5 s utekla bronzová medaile.  Časem 2:06,37 min. tak skončily na výborném čtvrtém místě.
 
Druhý den se konalo mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů a dospělých. V tomto závodě jsme měli také své zastoupení a to v závodě na 1500m dorostenek a 3000 m juniorů. Prvním závodem s naší účastí byl závod na 3000m juniorů a mužů, kde se na patnáct dvousetmetrových kol vydal Filip Zátopek a v novém osobním rekordu 9:26,90 min. skončil na pěkném 9.místě.
V závodě na 1500m dorostenek jsme měli další zastoupení v podobě Barbory Šestákové, která nás nezklamala a pro náš oddíl vybojovala další medaili – tentokrát stříbrnou v čase 5:00,55 min.“Mistrovství Moravy a Slezska pro náš oddíl dopadl na výtečnou (5 cenných kovů a 8 osobních rekordů hovoří za vše) a všem závodníkům bychom tímto chtěli poblahopřát“, zhodnotila mistrovství trenérka Romana Šestáková.


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk ):: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi | Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


 

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Rozpis rezervace hřiště umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)


(r. 2020)
Stolní tenis

 • TJ Olympia Bruntál A
 • TJ Olympia Bruntál B
 • TJ Olympia Bruntál C

 • (zdroj: http://stis.ping-pong.cz)
  Aktuality
  13.09.2017:
  Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
  Náhodná fotografie
  Turnaj ve florbalu - 56
  Foto: František Kučera
  zobrazení: 226
  známka: 0

  SPORTOVNÍ ODKAZY


  www.fcsobruntal.cz


  Regionální sdružení
  ČUS Bruntál

  www.cusbruntal.cz  www.sportbruntal.cz  www.fotbaloveturnajezen.
  webnode.cz  ©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
  Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

  Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.