Hlavní stránka
Klubové oddíly
Sportovní akce
Olympia CUP Grand Prix Seniors Večerní běh Bruntálem Běh o vánočního kapra Mez. halový turnaj žáků O přeborníka OFS Atletika v Castellaranu (Itálie) Reprez. ples sportovců
Další sport. aktivity
Bowling Nohejbal Tenis
Oddíl Aktivní senioři
(aktivní do 30.6.2016)
výpis článků
Fotbalové oddíly
(aktivní do 30.6.2014)
Atletická ročenka 2005
vydáno dne 10. 05. 2006 (4463x přečteno)

Atletky z Olympie BruntálVážení sportovní přátelé,
po ukončené atletické sezóně roku 2005 můžeme s potěšením konstatovat, že co se týká výsledků a výkonů našich atletů, zařadila se mezi jednu z nejúspěšnějších v historii oddílu.

Lucie Křížová v juniorské kategorii pokračovala pod vedením trenéra Jana Urbana ve výborných výkonech a dále rozmnožila počet českých a moravských mistrovských titulů v hale i venku a zůstala v reprezentačním výběru. Výčet jejích úspěchů, včetně startů v extralize, v Poháru mistrů evropských zemí a četných závodech doma i v Evropě by vydal na samostatnou brožuru.
Titul Mistryně republiky získala v roce 2005 vedle Lucie Křížové i Kamila Němcová mezi dorostenkami na trati 800m v hale a ve sbírání nejcennějších medailí pokračovala pod vedením své maminky Laďky Němcové i v letním období. výkonnost potvrzovala v závodech reprezentace i při startech v extralize žen v dresu Brna.
Rovněž další dorostenka Markéta Schubertová pod trenérským vedením Miroslava Schuberta získala v létě svou další republikovou medaili, tentokrát stříbrnou. I Markéta stabilně startovala v extralize žen v týmu Pardubic, jemuž pomohla k celkovému pátému místu.
Všechna tři děvčata byla za své výkony opět zařazena do péče tréninkového centra mládeže Ostrava a byla vyhodnocena mezi desítkou nejúspěšnějších sportovců okresu Bruntál v roce 2005.
V dobrých výkonech pokračovali i další mladí závodníci, zejména Zuzana Němcová, Martina Onderková, Nikola Palupčíková a Michal Svoboda, kteří náš oddíl úspěšně reprezentovali na 3th Olimpiade del Trikolore v italském Reggio nell Emilia, odkud přivezli čtyři medailová umístění. Zuzka Němcová se koncem sezóny začala věnovat spíše kratším tratím, Martina Onderková zase úspěšně skloubila běhání se sjezdovým lyžováním, v němž rovnž dosahovala skvělých výsledků. Nikolu Palupčíkovou ve vyšším výkonnostním vestupu brzdily zdravotní problémy. Přesto tito sportovci v domácích soutěžích prakticky ve všech závodech své věkové kategorie obsazovali medailové posty. Na domácích tratích se pod vedením svého otce a bývalého odchovance oddílu výrazně prosazoval i bojovný Jakub Šesták, vidět byl i Adam Brachtl, Martin Hofman a Míša Gyorgyová.
Opomenout bychom neměli ani veterána Jiřího Horáka, který patří k atletické špičce ve své věkové kategorii.
Ostatní atleti se v barvách oddílu mihli jen okrajově. Lze si jen přát, aby i další mladí sportovci měli tolik vůle, píle, ctižádosti a trpělivosti snášet tvrdou práci, jíž atletika přináší, jako výše zmínění. Budeme jen rádi, když vyrostou noví atleti, kteří naváži na úspěchy výše jmenovaných, a kteří budou dále šířit věhlas skromné, ale přesto tolik úspěšné bruntálské atletiky.

Mezi organizační akce nejen oddílu, ale celé TJ lze pak zařadit úspěšné pořádání tradičního Mezinárodního večerního běhu Bruntálem, který si svým precizním zajištěním udržuje vysoký kredit mezi podobnými běhy.

Výbor oddílu pracoval ve složení: Jan Urban – předseda, trenér 2. tř., manažer oddílu – členové: ing. Josef Holub – rozhodčí 1 třídy, Ladislava Němcová - trenér 3.tř., Marcela Onderková – trenér 3.tř., kronikář, MUDr. Miroslav Schubert – trenér 3. tř., rozhodčí 2. tř.

Z výše jmenovaných je třeba vyzdvihnout práci Jana Urbana, který svým zaujetím pro sport nutí k vysokým výkonům nejen své svěřence, ale i organizační spolupracovníky a také práci Marcely Onderkové, která se obětavě chopila práce s nejmladšími atlety, a která oddílu pomáhá i materiálně.

Přejme všem zúčastněným další úspěšný atletický úspěchy i v sezóně 2006.

Za výbor oddílu atletiky TJ Olympia Bruntál

MUDr. Miroslav Schubert

 
Celou ročenku včetně vítězných zápasů si můžete stáhnout zde.


 


( ZPĚT | vložil(a): Jan Urban, předseda TJ | tisk | zdroj: MUDr. Miroslav Schubert ):: zobrazit všechny související články ::

Partneři

 

Moravskoslezský kraj

 


 

Sportuj s námi | Česká unie sportu

 


 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

www.msmt.cz

 


 

Oficiální stránky města Bruntál

Oficiální stránky města Bruntál www.mubruntal.cz

 


 

 

Základní informacesídlo
TJ Olympia Bruntál
Zahradní 1, 79201 Bruntál

registrace
zapsán u rejstříkového soudu v Ostravě pod číslem L 12490

číslo účtu
KB Bruntál
35-7112620257/0100

IČO
63024497

kontakt
Předseda TJ - JAN URBAN
mobil: 420/606 840 173
e-mail: cusbruntal@seznam.cz

Kde nás najdete

Rezervace UT3G
Rozpis rezervace hřiště umělá tráva 3G
(Staroměstská ul., Bruntál)


(r. 2020)
Stolní tenis

 • TJ Olympia Bruntál A
 • TJ Olympia Bruntál B
 • TJ Olympia Bruntál C

 • (zdroj: http://stis.ping-pong.cz)
  Aktuality
  13.09.2017:
  Financování sportu z České olympijské nadace - Informace pro rodiče
  Náhodná fotografie
  30.11.2018 - 2.12.2018 - 190
  foto: František Kučera
  zobrazení: 126
  známka: 0

  SPORTOVNÍ ODKAZY


  www.fcsobruntal.cz


  Regionální sdružení
  ČUS Bruntál

  www.cusbruntal.cz  www.sportbruntal.cz  www.fotbaloveturnajezen.
  webnode.cz  ©2005 TJ Olympia Bruntál, z.s. | tiskové chyby vyhrazeny.
  Převzetí obsahu z těchto webových stránek není dovoleno bez předchozího písemného souhlasu vedení TJ Olympia Bruntál, z.s.

  Webové stránky vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Další stránky věnované phpRS - www.phprs.net.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem, logotypy apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.